1945.V.10 levél, amelyben a levélíró kifejezi a reményét, hogy a férje visszatér és a deportáltakat haza fogják szállítani azon helyekről, ahová egy angol-amerikai bizottság kiszállt. 2 kézzel írt oldal, Budapesti Áru- és Értéktőzsde Tagjainak Aggkori Ellátást Pótló Egyesülete fejléces papírján.
cca 1910 bajmoki Vajda Endre (1890-1944) és Katalin (1899-?), bajmoki Vajda Imre (1864-1944) pesti zsidó származású bankár, a Magyar Kereskedelmi Rt. igazgatója gyerekeinek portréfotója, keményhátú Mai és Társa műterméből, a karton körbevágott, 13x19 cm
1944 Reinfeld Pál munkaszolgálatos levele és levelezőlapjai haza (1+2 db), valamint válaszlevelei (4 db), borítékkal (M. Kir. 906/4. Hon. Munkás Század bélyegzésével.)
1882 Privigye/Prievidza/Priwitz, Abeles Lipót rabbi által kiállított születési anyakönyvi kivonat, 50 kr. okmánybélyeggel, Abeles Lipót pecsétjével és aláírásával, a papír másik oldalán: "J. L. Abeles Bezirks-Rabbiner Privigye", sérült, három részre vágták. / 1882 Prievidza/Priwitz/Privigye, birth certificate by Leopold Abeles rabbi, with 50 kr stamp, with the seal and signature of Leopold Abeles,...
1939 Wallenstein Zoltán (1898-1944) pécsi főrabbi. autográf kondoleáló levele fejléces papíron Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, esztéta feleségének. Borítékkal. / Autograph signature of rabbi Zoltán Wallenstein, Pécs (Fünfkirchen), Hungary in a letter, with envelope