Fabrizio Caroso. Il Ballarino.. Divisio in due Trattati. Trattato due.Vezezia, 1581. Francesco Ziletti. munkájának egy XVIII. századi facsimile kieadása. 144 l. (kétoldalas) 8p. + a könyv első fejezetéből: (Trattato Una) az utolsó 11 levél a végére kötve (5-16-ig). Fabrizio Caroso 22 db egészoldalas fa után készült rézmetszetével illusztrált (a 23. a szerző címképe hiányzik). 1943-ban készített ig...
Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 100 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und der Abhandlung über die Schönheit dieser Kunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1798, (Georg) Voss, 1t.+8+18+92 p.+ XCIX t. (91 t., közte 7 db kétoldalas (4-5., 30-31.,40-41.,53-54.,65-66.,78-79-80., 83...
Moholy-Nagy László: A anyagtól az építészetig. Az 1929-ben megjelent első német nyelvű kiadás alapjábn készült magyar kiadás Otto Stelzer, Hans M. Wingler és Vámossy Ferenc utószavával. Ford.: Mándy Stefánia. Bp.,1968,Corvina. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Füvessy Anikó: A tiszafüredi mázas kerámia. Studia Folkloristica Et Ethnographica 33. Debrecen, 1993., Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Kiadói papírkötés.
Dr. Lechner Jenő: A Magyar Nemzeti Múzeum épülete 1836-1926. 1927, Magyar Nemzeti Múzeum Barátainak Egyesülete. Kiadói papírkötés. Benne egyesületi névsorral. Számozott, 1406. számú példány. Tagilletményül. Kereskedelmi forgalomba nem került.
Malonyai Dezső: Munkácsy Mihály I.-II. Művészeti Könyvtár (K. Lippich Elek szerk.) Bp., 1907, Lampel. + Malonyai Desző: A fiatalok. Aranyozott, dombornyomott kiadói egészvászon kötésben. jó állapotban.