Szinay Sándor: II. József. Ébresztő Népszerű Tudományos Füzetek XI. kötet. Bp., 1912, Világosság Rt., 30+2 p. Kiadói papírkötés, hiányos, sérült borítóval.
Tóth Sándor: Hellas ege alatt. Művelődéstörténeti elbeszélések és rajzok Perikles korából az ifjúság számára. Bp., 1897., Singer és Wolfner, 311+9 p. Átkötött aranyozott gerincű kissé kopott egészvászon-kötésben.
Ballagi Géza: Emlékbeszéd Id. báró Vay Miklós felett. Bp., 1895. Hornyánszky Viktor. 78p. Kiadói sérült kartonálásban/ Paperbinding, with little damaged cover. In Hungarian language.
Magyar hadifoglyok a Szovjetúnióban. Fehér könyv a Szovjetúnióba elhurcolt hadifoglyok és polgári deportáltak helyzetéről. Szerk.: Magyar Harcosok Bajtársi Közössége Hadifogolyszolgálata. Bp.,[1989],Hungária. Kiadói papírkötés. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus könyvátárból.
Horváth Mihály: A magyarok története az ifjúság számára. I. füzet. Pest, 1847., Eggenberger József és Fia,(Bécs, Ueberreuter Károly-ny., 79+1 p.) Negyedik kiadás. Sérült, hiányos borítóval, és címlappal, rossz állapotban.