Szelényi Károly: New York. Bp.,é.n.,Kossuth. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói bársony-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1500 magyar, 250 angol és 250 német nyelvű példányban. Kereskedelmi forgalomba nem került. Német nyelvű példány.
Rohlwes János Miklós: Kutyapatika. Eborvos. Németül írta egy orvos, magyarul egy nem-orvos. Szilágyi Irén utószavával. Bp.,1988, Agrárinformációs Vállalat-ny., 66+2 p. Kiadói papírkötés. Reprint kiadás.
Pablo Neruda: Száz szerelmes szonett. Ford. és a jegyzeteket írta: Somlyó György. Szász Endre illusztrációival. Bp., 1962., Magyar Helikon. Kiadói aranyozott műbőr-kötésben. Számozott (1136./1400) példányban.
C. F. Ramuz: A nagy-nagy sondrebondi háború. Ford. és az utószót írta: Örvös Lajos. Kondor Béla illusztrációival. Bp., 1960., Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés.