Georges-Louis Leclerc, comte de Buffon: Histoire Naturelle, générale et particuliere, avec la description du Cabinet du Roi. V., XXII., XXIII. kötet. Paris,1752-1766., L'Impremerie Royale, 4+405 p.+XVII (I-XIII, XV-XVII, XIV.) (rézmetszetű képtáblák.) t.; 4+328 p.+VIII (rézmetszetű képtáblák.)t.; 4+279 p.+IX-XLIII (rézmetszetű képtáblák.) t. Francia nyelven. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kö...
Nemes Elemér: Hipnotizmus. Suggestív és hipnotikus hatások a nevelésben. Bp.,(1942.),Rózsavölgyi. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban. A szerző által dedikált.
Dr. Ruszwurm Rezső: Mit kell tudnia az elsősegítségnyujtónak baleseteknél? Budapesti Önkéntes Mentő Egyesület kiadványa. Bp., 1939.,(Vészi és Stein-ny.), 70+6 p. Első kiadás. Kiadói papírkötésben.
Jubileumi emlékköny a szervezett magyar mentés centenáriumán. Szerk.: Dr. Cselkó László. Bp., 1987, Országos Mentőszolgálat. Kiadói kartonált papírkötés, bélyegzővel. Megjelent 1800 példányban.
Treben, Maria: Gyógyeredményeim; Egészség Isten patikájából. 1990, Hunga Print Nyomda és Kiadó.Kiadói kartonált kötés, egyik jó, a másik sérült gerinccel, kopottas állapotban.
Raoul Francé: Az élet titka. Bp.,én., Béta. Fekete-fehér szövegközti illusztrációival. Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, az eredeti elülső papírborítót az elülső szennylapra kasírozták, fülszöveggel.
Bicskei Dr. Séthy Ernő: Amit a rendőrnek saját szervezetéről, az egészséges életről és embertársainak nyujtandó segélyről tudni kell . Bp., 1936, szerzői kiadás. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel és borítóval. Néhány bejegyzéssel.