Kínával és Mongóliával foglalkozó történelmi és nyelvtani könyvek, 4 db orosz, 1 db francia, 4 db német nyelvű, ebből az egyik német előszavú, kanjikkal foglalkozó könyv.
L'imagerie populaire chinoise - francia nyelvű könyv a népszerű kínai képekről. Léningrad, 1988, Éditions d'art Aurora. Kiadói egészvászon kötésben, enyhén szakadt kiadói védőborítóban, sérült karton tokban
Joannem Imre (Imre János (1790-1832)): Amicus Foedus Rationis Cum Experientia seu Philosophia Crisi Recentissima II-III. Pestini, 1825-1827,Typis Nobilis Matthiae Trattner de Petróza. Korabeli aranyozott gerincű félbőr kötés, a II. kötet borítója kissé kopottas, a III. kötet kopottas, a borító háta sérült, ceruzás széljegyzetekkel, néhol kissé foltos lapokkal, latin nyelven.
Edgar Allan Poe: The Murder in the Rue Morgue and other Tales of Mystery. London, 1893., Sampson Low, Marston-William Dawson & Sons. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, az elülső borító levált.
F. M. Weber: Handwörterbuch der deutschen Sprache... Leipzig, 1850. Bernh. Tauschnitz. 780p. Korabeli kissé sérült vászonkötésben / In damaged linen binding