Környey Zoltán: Szerelem és halál. Versek. Bp.,[1920.], Lantos Rt.,(Bíró Miklós-ny.),104+8 p. A könyv címlapja és rajzai Jeges Ernő munkája. Kiadói illusztrált papírkötésben, szétvált fűzéssel, kijáró lapokkal, a gerincen kis szakadással. ("Ebből a könyvből 2500 példány jelent meg, amelyből 100 számozott, aláírt s kötött készült.") Számozatlan példány. Első kiadás. A szerző által Gerő Zsófiának (1...
Nyugat Könyvtár, kolligátum 7 műből, nagyrészt első kiadások. : Ady Endre: Vallomások és tanulmányok, 101+3 p. ; Csokonai Vitéz Mihály: A' özvegy Karnyóné és az özvegy és két szeleburdiak. Vígjáték három felvonásban. Ady Endre: Vitéz Mihály ébresztése, 60+4 p.; Antonio Fogazzaro: Szétfoszlott Idyllek. Őfelsége látogatása. Ford.: Elek Artúr, 52+4 p.; Kaffka Margit: Tallózó évek, 38+2 p.; Ernest R...
1940 Erdélyi Kalendárium. Kolozsvár, 1940., Erdélyi Férfiak Egyesülete, 31+1 p. Kiadói illusztrált papírkötés, Dr. Dajbukát Jenő ex libris-szével és névbejegyzésével, 1940-es naptárral a hátsó borító belsején, 12x8 cm
M[usladini]: Sadi: Rosarium politicum, sive amoenum sortis humanae theatrum. De Persico in Latinum versun, & notis illustratum, a Georgio Gentio. Amstelodami (Amsterdam), 1688, Gerbrandum Schagen, 3 sztl. lev.+1 t. (rézmetszetű címlap)+11 szt. lev.+372 p.+12 t.(rézmetszetű tábla.) Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötés, magánkönyvtári címkével, intézményi bélyegzésekkel, kopott borítóval, öt lapon...
Gróf Klebelsberg Kunó beszédei, cikkei és törvényjavaslatai. 1916-1926. Bp., 1927., Athenaeum, 1 t.+XII+687 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, dohos, a hátsó borító kissé foltos.
Ditrói Mór: Komédiások. Ditrói Mór emlékiratai. Bp., é.n., (Közlekedési Nyomda (Pless és Schillinger-ny.),174+2 p.+20 t.(Fekete-fehér fotók. Kiadói papírkötésben, gyűrődéssel, apró szakadásokkal a borítón. A szerző, Ditrói Mór (1851-1945) színész, rendező, a Vígszínház alapító igazgatója által özvegy Gyöngyi Izsóné részére (Gyöngyi Izsó (1860-1923) színész, színigazgató) dedikált, dátumozva (1930....