Nyirő Sándor: A fütty. Énekes népszínmű 4 felvonásban. Nagybánya, 1877, Huzly Károly Könyvnyomdája. Kicsit sérült, kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Ambrus Zoltán: A kritikáról. Bp., é. n., Genius. Tóth Béla (1908-1996) irodalomtörténész ex libris-ével. Részben későbbi félvászon kötésben, jó állapotban.
Heinrich Gusztáv: A német irodalom rövid története középiskolák számára. Bp., 1889, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 2+165+III p. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal, tiszteletpéldány bélyegzéssel.
Kós Károly képeskönyv. Szerk.: Sas Péter. Bp., [1986], Múzsák Közművelődési Kiadó. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.+Hajdú Demeter Dénes: Erdélyi színfoltok. Erdélyi Füzetek 3. hn.,1993., Erdély Művészetéért Alapítvány. Kiadói papírkötés.
Millok Éva: Fogoly a vártoronyban. Ady Endre életregénye. Bp., 1968., Móra. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Dienes Ö. István (1906-1986) muzeológus, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus apjának a névbejegyzésével.