Konferenciaszótár. Küldöttek és tolmácsok kézikönyve. Magyar függelékkel. Szerk.: Jean Herbert, Dr. Karcsay Sándor. Bp.,1980., Akadémiai Kiadó. Angol, francia, spanyol, orosz, olasz és német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
Paolo Mantegazza: A munka öröme és dicsősége. Ifjaink számára a nagy Mantegazza (Paolo) után írta Dr. Kerékgyártó Elek. Budapest, én., Lampel R. Könyvkereskedése (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói egészvászon kötés. Megviselt állapotban.
Báró Láng Lajos: A statisztika története. Bevezetésül Magyarország statisztikájához. Bp.,[1913]Grill Károly, NAP nyomdája (Mérei Jenő és társai bt.), IX+2+434+1 p.+1 t. (Egy kihajtható) Korabeli aranyozott félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kis sérüléssel a gerincen, hiányzó elülső előzéklappal, 288-289 oldalak között kissé laza fűzéssel.
John Elliot Cairnes: Vezérelvek a közgazdaságtan köréből újból kifejtve. Fordította: Jónás János. Magyar Közgazdasági Könyvtár VI. Bp.,1908, Grill Károly. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval és gerinccel, márványozott lapélekkel, Láng Lajos magánykönyvtári bélyegzőjével. Ritka!
Lester F. Ward: A haladás lelki tényezői. Fordította: Dr. Dienes Valéria. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp.,1908, Grill Károly. Kiadói kopottas egészvászon-kötés.
Dr. Alexander Bernát: Az újkori philosophia története. II. rész. - - egyetemi tanár előadásai után jegyzi Steiner Izidor bölcsészhallgató. 1902-1903. Bp., é.n, Kun S., 132 p. Stencilezéssel sokszorosított egyetemi jegyzet. Kiadói foltos, kopott egészvászon-kötés, aláhúzásokkal.