20 000 HUF
51,81 EUR, 57,14 USD
Csernek Antal (1881-1935): A Műcsarnok Téli Tárlata karikatúrái. Tus, papír, jelzett jobb alsó sarkában (Csernek A 902), bal felső sarkában: javítva (?) B. (Borsszem) Jankó. Sérült (szakadt, kisebb hiányokkal, hátoldala ragasztott). A lapon többek közt Rippl-Rónai József, Fényes Adolf, Csók István, Márk Lajos, Telcs Ede, Márk Lajos alkotásainak karikatúrái láthatók. Csernek Antal Budapesten és Münchenben folytatott tanulmányokat, majd újságoknál működött illusztrátorként, többek közt a Borsszem Jankónál (1901-1906), így feltehetően az utóbbi lapban meg is jelent az aukciónkon szereplő alkotása. 33,5×41,5 cm