Művészet Magyarországon. 1780-1830. Katalógus. Szerk.: Szabolcsi Hedvig-Galavics Géza. Bp.,1980., MTA Művészettörténeti Kutató Csoport, 328+2 p.+88 (fekete-fehér képtáblák) t.+12 (Katalógus kiegészítés)+10 (Kunst in Ungarn) p. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.+ Művészet Magyarországon. 1830-1870. I-II. köt. Katalógus. Szerk.: Szabó Júlia-Széphelyi F. György. Bp.,1981., MTA Művészettörténe...
Felvinczi Takács Zoltán: A Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Művészeti Múzeum. Különlenyomat a "Távol Kelet" 1. évfolyam I. kötet 1-3. számából. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
Dr. Tóth János: A magyar falu építőművészete. Szombathely, 1945, Martineum Rt. ny. Kiadói papírkötés, szakadt gerinccel, fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált, borító foltos.
Czakó Elemér-Györgyi Kálmán: A magyaros ízlés. Szemelvények a magyar háziipar, népművészet és iparművészet formakincséből. Összegyűjtötte: - - és - -. Bp.,[1929], Könyvbarátok Szövetsége, (Kir. M. Egyetemi-ny.), 220 p. Rendkívül gazdag, szövegközti képanyaggal. Kiadói haránt alakú aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, laza, kissé sérült fűzéssel. Dienes Ö. István (1906-1986) muz...
Don Péter- Lovas Dániel - Pogány Gábor: Új magyar szignótár. Aukciós magyar festők és grafikusok válogatott aláírásai és kézjegyei. Műgyűjtők Kézikönyve. DecoArt Könyvek. 11. Bp., 2010, Panton Bp., 159 p. Második, javított kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Sotheby's aukciós katalógus: The David Feigenbaum Collection of Southworth & Hawes and Other 19th-Century Photographs. New York, 1999. Angol nyelven, gazdag képanyaggal. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.