Téli Kiállitás 1912/1913. Budapest, Országos Magyar Képzőművészeti Társulat, Singer és Wolfner, 126 p. Későbbi műbőrkötés, az eredeti papír borító bekötve. Eredeti borítólap és azt követő két lap sarkaiban hiányos. Néhány kevés lapon ceruzás és tollas firkával.
Bálint Jenő: Benedek Péter földműves-festőművész. Mayer János M. Kir. Földművelésügyi miniszter, Kertész K. Róbert H.-államtitkár bevezetőivel. [Bp.], [1928], Faluszövetség, 1 t.+48 p.+8+16 sztl. lev. (képanyag)+ 1 mell. (levélfacsimile.) Fekete-fehér egészoldalas fotókkal illusztrálva. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, jó állapotban.
N. Pénzes Éva, Pogány Ö. Gábor: Mattioni Eszter kiállítása. Budapest 1977, április-június, Magyar Nemzeti Galéria. Mattioni Eszter (1902-1993) által aláírt és dátumozott! Kiadói papírkötés, fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált.
Magyar Nemzeti Galéria kiállítási katalógusai, 2 db: Aba-Novák emlékkiállítás (1962), színes és fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Vaszary János emlékkiállítás (1961), utóbbi a katalógusból kimaradt művek jegyzékét is tartalmazza. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
1917 Országos Magyar Képzőművészeti Társulat. Tavaszi tárlat képes tárgymutatója. 1917. Összeáll.: Lesskó János. Bp., 1917., Országos Magyar Képzőművészeti Társulat. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval.
1930 Az 1930. évi tavaszi kiállítás képes tárgymutatója. Bp., 1930., Országos Magyar Képzőművészeti Társulat. Kiadói papírkötés, az elülső borító leszakadt.
Kispéter Miklós: A győzelmes film. Film, tudomány, művészet. Bp.,[1938.], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 329 p.+48 (fekete-fehér fotók) t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, jó állapotban.
Farkas Zoltán: Munkácsy Mihály. Az előszót írta Csánky Dénes. Bp., 1941, Országos Magyar Szépművészeti Múzeum. Kiadói félvászon kötés, kopott borítóval.