Németh Lajos: A XIX. század művészete. A historizmustól a szecesszióig. Bp., 1974, Corvina. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Éber László: Donatello. Művészeti könyvtár. Bp.,1903, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói szecessziós aranyozott, illusztrált félvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kis kopásnyomokkal, de egyébként jó állapotban.
Leipnik L. Nándor: A barbizoni művészel. Művészeti könyvtár. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói szecessziós aranyozott, illusztrált félvászon-kötés, Gottermayer-kötés, jó állapotban.
Bergerhoff, Renate: Tiziano. Tizennyolc színes és harmincnyolc fekete-fehér képpel. A művészet világa. Ford.: Harmath Anikó. Bp., 1980., Corvina. Színes illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Bíróné Sey Katalin, T. Németh Annamária: "Pogány pénzes" edények . Bp., 1990, Magyar Nemzeti Múzeum. Kiadói papír kötés. Fekete-fehér és színes fotókkal, illusztrációkkal.
Homér Lajos: Keleti miniaturák. Ars Mundi VII. Bp.,1943, Officina. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói félvászon kötés, kiadói sérült, ketté szakadt, hiányos papírborítóban, de belül jó állapotban.