1 400 HUF
[Thomas Babington] Macaulay: Ánglia története II. Jakab trónralépte óta. II., IV-V. Kötetek. Ford.: Zichy Antal. Bp., 1876-1877., MTA, (Athenaeum), 640+545+615 p. Későbbi átkötött félvászon-kötésben, kopott borítókkal, a IV. kötet foltos, az utolsó két lap szakadt, hátsó borítója sérült, kopott, foltos.