Kornis Gyula: A magyar politika hősei. Bp., 1942., Gondolat, 460 p.+14 t. Kiadói félvászon-kötés, megviselt állapotban, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, és sérült kötéssel. Szent István, Mátyás király, Pázmány Péter, Széchényi István, Apponyi Albert, Tisza István Klebelsberg Kunó, Horthy Miklós és másokról szóló írásokkal. Dr. Gonda József István ügyvéd, honvédségi védő névbélyegzőjével...
[Vargyas Endre (1842-1913)]: Vargyas, Andeas: Geschichte des ungarischen Freiheits-Kampfes in den Jahren 1848-1849. Pest,1869, Heckenast Gusztáv, 509+1 p.+ 1 t. Számos szövegközti és egész oldalas fametszettel illusztrálva. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, sérült kötéssel, 16-17. oldalak között elvált kötéssel, (foxing) foltos lapokkal.
Ábel András: Az atombomba története. Los Alamostól Nagaszakiig. Bp., 1997., Püski. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző, Ábel András (1931-2016) által Dr. Bőzsöny Ferenc (1931-2018) a Magyar Rádió egykori főbemondója részére dedikált példány.
Detre László: Üzenetek a világűrből. Kozmikus hatások a Földön. Bp., (1939), Kir. Magyar Egyetemi Nyomda, 279 p+XVI t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
Mészáros Lázár emlékiratai. II. kötet. (1849.) Az eredeti kéziratokból közrebocsájtja: Szokoly Viktor. Pest, 1867, Ráth Mór, 382 p. Papírkötésben, hiányos borítóval, hiányzó gerinccel, szétvált kötéssel, de könyv teljes, hiánytalan.