Klebelsberg Kunóné: Életutunk. Klebelsberg Kunóné visszaemlékezései. A bevezetőt írta, a szöveget jegyzetekkel ellátta és sajtó alá rendezte dr. Máriaföldy Márton. Bp., 1992., Kereszténydemokrata Néppárt. Kiadói papírkötés.
Teleki Sándor: Emlékezzünk régiekről. Emlékezések és levelezés. Bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel közzéteszi: Csetri Elek. Bukarest, 1973, Kriterion. Kiadói papírkötés. A bevezető tanulmány és jegyzet író Csetri Elek dedikációjával.
Andrić Sándor: A Montenegroi fejedelemség története a legrégibb időtől fogva az 1852-es évig. Szerb okmányok, segédművek, és népénekek után kidolgozta --, fordította Kunos Gyula. Nagybecskerek, 1890. Pleitz Fer. Pál. XII + 153 + [3] p. Aranyozott gerincű félvászon kötésben. Jó állapotban
Bártfai Szabó László: Ghymesi Forgách Ferenc 1535-1577. Magyar Történeti Életrajzok. XX. évf. 1-2. füzet. Bp.,1904, Magyar Történelmi Társulat. Kiadói papírkötés, rossz állapotban, foltos, laza, sérült fűzéssel, kötéssel, dohos.
Galántai József: Trianon és a kisebbségvédelem. A kisebbségvédelem nemzetközi jogrendjének kialakítása. 1919-1920. Bp.,1989,Maecenas. 2 színes térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés.