A XX. század ujjlenyomata. Az ötletet adta, a tárgyakból válogatott és az előszót írta: Gerő András. Bp.,2001, Városháza. Kiadói kartonált papírkötés. Gerő András által dedikált.
Gilberto Freyre: Udvarház és szolgaszállás. A brazil család a patriarchális gazdasági rendszerben. Bp.,1985, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Kincsestár 2 kötete (7-8.): Eperjessy Kálmán: A magyar falu településtörténete.; Szabó István: A magyar parasztság története. Bp.,1940, Magyar Szemle Társaság. Kiadói papírkötés.
Götz László: Keleten kél a Nap. IV. köt.: A szumér kérdés. Régészeti, etnogenetikai, nyelvfejlődési és kutatástörténeti elemzés 1. rész. Wien, 1981., Szerzői kiadás, 281 p+8 t. Kiadói papírkötés, a nyolc térkép kijár.
Jean-Baptiste Duroselle: Európa népeinek története. Bp., é. n. Officina Nova. Kiadói egészvászon kötésben, enyhén szakadt papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
Balla Antal: A legújabb kor világtörténete. Bp.,1932, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 371 p. Második kiadás. Kiadói kopott aranyozott félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, intézményi bélyegzővel, foltos lapélekkel.