Erdély története napjainkig I-III. kötet. Szerk.: Köpeczi Béla. Bp., 1987, Akadémiai Kiadó. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, a III. kötet kiadói papírborítóban, az I. kötet kötése javított.
Napoleon album. I. Napoleon élete és kora, írók tanulmányaiban, festőművészek festményeiben és rajzaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp.,é.n.,Pesti Napló,(Hornyánszky-ny.) Szövegközti és egészoldalas képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kopott, kissé foltos borítóval, egy kijáró képtáblával.
3 db könyv - id. Antall József: Menekültek menedéke. Bp., 1997, Mundus Magyar Egyetemi Kiadó; Nemzeti gyász. 1993. december 12-18. Debrecen, 1994; Antall József élete képekben. 1994, Tevan. Kötetenként változó kötésben, jó állapotban.
Lady Hestia Evans: Mitológia. London, Templar Company. Ritka és szokatlan könyvek kiadója. Számos betéttel, kihajtható ábrával. Kiadói kartonálásban 27x30 cm
Sorsdöntések. A kiegyezés - 1867. A trianoni béke - 1920. A párizsi béke - 1947. Összeáll., szerk., az előszót és a magyarázó jegyzeteket írta: Gerő András. Bp.,1989,Göncöl. Kiadói kartonált papírkötés.
Körmöczi Katalin: "... A mi megmarad, fordítsa jó czélokra". Deák Ferenc hagyatéka. Bp.,1992., Magyar Nemzeti Múzeum. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban. Teljes bibliográfiával és ikonográfiával!
Horváth Mihály: A magyarok története. III-IV. szakasz. Pápa, 1844-1846,Ref. Főiskola betűivel, X+2+488;VI+309+3 p. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal.