Dr. Goldschmidt Dénes, Dr. Halász Péter: Alvás, álom, álmatlanság . Bp., 1983, Medicina. Dr. Goldschmidt Dénes (1922-1988) által dedikált! A fedéltervet és a belső illusztrációkat Herpai Zoltán tervezte. Kiadói kartonált papírkötés, néhány lap foltos.
Az élet csodái II. kötet. H. G. Wells, Julian Huxley és George Philip Wells nagy biológiája. Fordította: Lambrecht Kálmán. Bp., é. n., Pantheon. Gazdag szövegközti képanyaggal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
Kneipp Sebestyén: Víz-kúrám, 30 esztendőnél tovább próbálva és írva a betegségek gyógyítására és az egészség föntartására. Kneipp Sebestyén után írta és kiadta Huszár Károly. Bp., 1891, Bagó Márton és Fia. Második, bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, sérült borítóval, de belül jó állapotban.
Kolligátum: Dr. Franz M. Schindler: Die soziale Frage der Gegenwart, vom Standpunkte des Christentums.; Dr. Pach Henrik: Magyar munkásegészségügy. Előszóval ellátták: Kiss Géza, J. Péterffy Zoltán. Wien-Bp., 1905-1907, Ambr. Opitz-Benkő Gyula, IV+2+191; 238 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval,a második részben két lap szakadt (137/138.,139/140.)
Vegyes könyvtétel, 3 db: Petőfi Sándor összes költeményei. Népies kiadás. Bp.,1882., Athenaeum, 1 t.+680 p. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kopott, foltos, sérült borítóval, sérült kötéssel, foltos lapokkal, egy lap kijár.+ Kolligátum, 2 műből: Goldsmith Olivér: A wakefieldi pap. Ford.: Ács Zsigmond.; [Luís Vaz de Camoes] Camoens Luziádája. Ford., s bevezetéssel és jegyzetekkel föl...