Dr. Jávor Alajos: Bányaművelés. Szellőztetés. Bp., 1977, Műszaki. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 1600 példányban. Ritka! A szerző, Dr. Jávor Alajos (1910-1981) által Dr. Trethon Ferenc (1923-2012) közgazdász, politikus, munkaügyi miniszter (1977-1981) részére.
Magyar földmérők arcképcsarnoka. III. köt. Összeáll.: Dr. Lukács Tibor. Bp.,2001, Geodéziai és Térképészeti Rt.-Földmérési és Távérzékelési Intézet. Kiadói egészvászon-kötésben, jó állapotban. Megjelent 1000 példányban. Kiadói levéllel.
A légi fénykép. Összeáll.: Szüts Lajos. A "Térképészeti közlöny" 4. sz. különfüzete. Bp.,1931, M. Kir. Állami Térképészet, 51+1 p. Szövegközti ábrákkal és fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötésben, sérült gerinccel.
Torday: A röntgen sugarak felfedezésének története és hatása a természettudományok fejlődésére. Elektron elmélet. A röntgen sugarak tudományos gyakorlati alkalmazásai. Szentes, 1911, Untermüller Ernő-ny., 37+3 p. Kiadói foltos papírkötés.
Kracsenics Lajos: Repülő hétköznapok. ... avagy a reptéren mindig történik valami. Egy repülőiskola életéből. 1949. hn., 1999., Szerzői kiadás. Kiadói papírkötés.