Dr. Kalmár Gusztáv: Küzdelmek a fehér halál országában II.kötet. A nagy sarkutatók szenvedései és győzelmei. Vezényi Elemér rajzaival. Bp., 1932, Szent István-Társulat. Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Román János: A sárospataki szőlőművelés történetének XVI-XVII. századi forrásai a mezővárosi protokollumokban. Sárospataki Rákóczi Múzeum Forráskiadványai. 1. Sárospatak, 1964, Sárospataki Rákóczi Múzeum. Kiadói papírkötés. Megjelent 400 példányban.
Horváth Elvira: Az angolkisasszonyok Boldogságos Szűz Mária Intézete és a veszprémi "Sancta Maria" Intézet iskoláinak története. 1860-1948. Veszprém, 2010., Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 300 példányban. A szerző Horváth Elvira dedikációjával, és az egyik lektor Csiszár Miklós aláírásával. Emléktábla avatási meghívóval.
Lelkes István: Kőszeg. Magyar Műemlékek. Bp., 1960, Képzőművészeti Alap. Első kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói, kissé szakadt papír védőborítóval, de egyébként jó állapotban.
Épületeskönyv. Edifying Buildings/Gebäudebuch. 19910-2003. Sopron és környéki településekről szóló könyv. Gazdag képanyaggal. hn.,2003, Ouint. Magyar, német és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Italy: The One and Only. A Century of Photography. 1900-2000. Curated by: Ceasare Colombo. Text by Irene Bignardi, Ceasare Colombo, Italo Zannier. Florence, 1998., Fratelli Alinari. Angol nyelven. Nagyon gazdag képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés.