Dr. Kol Erzsébet: Tiszaparttól Alaszkáig. Bp., 1940, Kir. Magyar Természettudományi Társulat, XII+327 p.+XLVIII t. Térképekkel, egészoldalas fekete-fehér fotókkal, színes műmelléklettel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban .
James Harpur- Jennifer Westwood: Legendák földjén. Ford.: B. Szűcs Margit. Bp., 1994., Magyar Könyvklub. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
Magyarország képekben. Honismertető album I-II. kötet. Szerk.: Nagy Miklós. Benne a kísérő tanulmány füzet: Lukácsy Sándor: A Honismertető albumról és szerkesztőjéről, Nagy Miklósról. Bp., 1989, Minerva-Helikon, 392+384 p. Kiadói félvászon-kötésben, kiadói kissé sérült műanyag védőfóliában, lapéleken kis foltokkal. 1870-es reprint kiadás.
Karel Plicka: Praha ve fotografii. Praha, 1968., Orbis. Fekete-fehér fotókkal. Cseh nyelven. Kiadói egészvászon-kötésben, a papírborító meg van,de szakadozott, sérült.
Tanulmányok Pápa város történetéből a kezdetektől 1970-ig. Szerk.: Kubinyi András. Pápa, 1994, Pápa Város Önkormányzata, 679+4+79-96 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Csongrád megye gazdasági földrajza. Szerk.: Dr. Krajkó György, Dr. Mészáros Rezső. Szeged, 1983., TIT Csongrád m. Szervezete. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 2000 példányban. Az egyik szerkesztő, Dr. Krajkó György által dedikált.