M[usladini]: Sadi: Rosarium politicum, sive amoenum sortis humanae theatrum. De Persico in Latinum versun, & notis illustratum, a Georgio Gentio. Amstelodami (Amsterdam), 1688, Gerbrandum Schagen, 3 sztl. lev.+1 t. (rézmetszetű címlap)+11 szt. lev.+372 p.+12 t.(rézmetszetű tábla.) Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötés, magánkönyvtári címkével, intézményi bélyegzésekkel, kopott borítóval, öt lapon...
Ditrói Mór: Komédiások. Ditrói Mór emlékiratai. Bp., é.n., (Közlekedési Nyomda (Pless és Schillinger-ny.),174+2 p.+20 t.(Fekete-fehér fotók. Kiadói papírkötésben, gyűrődéssel, apró szakadásokkal a borítón. A szerző, Ditrói Mór (1851-1945) színész, rendező, a Vígszínház alapító igazgatója által özvegy Gyöngyi Izsóné részére (Gyöngyi Izsó (1860-1923) színész, színigazgató) dedikált, dátumozva (1930....
Verne Gyula: A gőzház. I-II. rész. Ford.: Szász Károly. Bp.,é.n.,Franklin, 198+356 p. Számos szövegközti képpel gazdagon illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, az I. kötet hátoldalán kis folttal, a II. kötet kötéstábláin sérüléssel.
Verne Gyula: A Jangada. Nyolcszáz mérföld az amazonaszon. I-II. köt. Ford.: Visi Imre. Negyedik kiadás. Bp.,é.n.,Franklin, 232+191 p. Számos képpel gazdagon illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, a II. kötet gerincén kis sérüléssel.
Verne Gyula: Dél csillaga. A gyémántok hazája. Ford.: György Aladár. Bp., é.n. Franklin. Harmadik kiadás. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, a gerincen kis kopásnyommal, kis szakadással, a borítón kis kopásnyomokkal.
Verne Gyula: Utazás a Föld körül nyolcvan nap alatt. Átdolgozta: Szász Károly. Bp.,é.n.,Franklin, 279 p. Számos szövegközti képpel gazdagon illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval és gerinccel, foltos lapélekkel.
Scherz Ede: A rádió humora. Bp., 1931, szerzői. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval. Szerző által dedikálva, tulajdonosi bejegyzéssel.
Virághalmi Ferenc: Törökvilág Győrben. Történeti regény két kötetben. I-II. köt.[Egy kötetben.] Győr, 1839., Sauverein Géza, 209+3;211 p. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.