Molnár Imre, Lajtha László: Játékország. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Horváth Jenő színes képeivel illusztrált. Kottákkal. 82p. Kiadói papírkötés, hiányos gerinccel. Előzéklapon tulajdonosi bejegyzéssel, címlapon ajándékozási bélyegzővel.
Ortutay Gyula: Nyíri és rétközi parasztmesék. Buday György egészoldalas illusztrációival. Bp, 1982, Európa. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Az 1935-ben kiadott Kner kiadvány reprint kiadása. A Kner nyomda száz éves fennállásának emlékére.
A csodálatos fa. Erdélyi szász népmesék. Josef Haltrich gyűjtése. Vál.: Kovács Ágnes. Az utószót írta: Hanni Markel. Ford.: Üveges Ferenc. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1979, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a borítón folttal, szakadással, volt könyvtári példány, egyébként jó állapotban.
Ruszkovics István meséi. Magyar Népmesekatalógus Füzetei. 4. Bp.-Nyíregyháza, 1968., Néprajzi Múzeum-Jósa András Múzeum. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
[James Fenimore ]Cooper: A nagy indiánuskönyv. Az összes Bőrharisnya történetek. Az ifjúság számára átdolgozta: Honti Rezső. Haranghy Jenő rajzaival. Bp.,[1933],Győző Andor, (Hungária Hírlapnyomda Rt.-ny.), 639+1 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, ajándékozási sorokkal 1933. karácsonyáról, kissé laza kötéssel, de alapvetően jó állapotban.
R. M. Ballentyne: A korallsziget. Fordította: Peterdi István. Bp., é.n., Franklin. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a kötése javított, sérült, a címlap és az elülső szennylap kijár.