Balázs Mihály: Krasznahorka várának története és kalauza a vár látogatói számára. Rozsnyó, 1928, Sajó-Vidék. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Balogh János: Munkács-vár története. Eredeti adatok alapján, jótékony célokra összeállítá: - -. Szerzői kiadás [Munkács,1910.,"Kárpát"-ny.], 3-490+6 p. Egészoldalas illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, hiányzó címlappal,224-241. oldalak között pótolt, kézzel másolt oldalakkal. Ritka!
[Aigl Pál (1775-1839)] Aigl, Paulus: Historia brevis venerabilis capituli cathedralis ecclesiae Quinque-Ecclesiensis a prima ejusdem origine usque finem anni 1838. concinnata per - -.Quinque-Ecclesiis (Pécs),1838., Typ. Lycei Episcopalis, VI+7-255 p. Korabeli kopottas félvászon-kötésben, az első 4 lapon a szöveget nem érintő lapszéli hiánnyal./
In Latin language. Half-linen-binding, in little bit worn cover, little lack on the edges of the first four pages, but the text okay.
Budapesti közlekedése.
Budapest, 1967. Budatepsti Tanács VB. Közlekedési Igazgatósága Aranyozott kiadói vászonkötésben. papír védőborítóval.
A Fővárosi Villamosvasút, Fáskerti Sándor vezérigazgatójának gépelt ajándékozási levelével, saját kezű aláírásával, fejléces papíron.
A budapesti tömegközlekedésének 25 éve. 1945-1970. A Budapesti Közlekedési Vállalat kiadása.
[Budapest, 1970.] BKV Aranyozott kiadói vászonkötésben. papír védőborítóval A BKV vezérigazgatójának, Daczó József (1920-1996) gépelt ajándékozási levelével, saját kezű aláírásával, fejléces papíron.
A 100 éves Budapest tömegközlekedésének története. 1873-1973. A Budapesti Közlekedési Vállalat kiadása.
[Budapest, 1973.] BKV Aranyozott kiadói vászonkötésben. papír védőborítóval
A Budapesti Közúti Vasút 100 éve. Szerk.: Csuhay Dénes. Bp., 1966, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
Gubányi Károly: Ausztrália. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. 176 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált, térképekkel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kissé kopott borítóval és gerinccel.
Székelyföld irásban és képben. Az előszót írta: Török Andor Főmunkatársak: Bányai János, Kertész János, Lendvay Ferenc. Szerkesztette Dávid József. Bp., 1941, ,,Kaláka" ny. 373+197 p. 16 t. Kissé foltos, kopottas, aranyozott félvászon-kötésben, pótolt gerinccel, az előzékek sérültek, egy táblán szakadás és hiány.