1917.V.26 I. világháború K.u.K. Kanonenbatterie (tüzérség) katonájának tábori postai levele, Isonzo Armee 1915 dombornyomott díszes fejléces papíron. Részletesen ír az olasz csapatok ellen vívott hegyvidéki harcokról: " (...) A... számú magaslaton annyi halott fekszik, hogy nem lehet a követ sem látni tőlük. Képzeld el, olyan nagy területen mint a Marcibányi tér fekszik kb. 5600 halott. Mikor jött...
1916 M. kir. 5. honvéd lovashadosztály 127. sz. hadosztályparancsnoksági parancs, kézzel írt, br. Apór altábornagy nevével a parancs alján. Szabadságolási témában, gyógyszerekkel és élelmiszerekkel való ellátásról, részben magyar, részben német nyelven, hajtásnyommal, kisebb szakadássokkal, két oldal
1916 I. világháborús katona fronton vezetett naplója, benne az állomáshelyekkel, néhány történéssel a fronton, haza írt feljegyzésekkel, egyéb bejegyzésekkel, katona naptárban. Tele írva
cca 1935-1945 Német haditengerészeti (Marine) matróz növendék (kadét?) uniformban csatahajó előtt, sapkáján ...schule felirattal és birodalmi sassal, hátoldalán pecséttel jelzett (Photo-Hamber Kiel-Wik) vintage fotó, foltos, kissé sérült a bal szélén és hátoldalán. 9x6 cm / cca 1935-45 German navy (Marine) trainee (cadet?) in uniform, in front of a naval ship, with ...schule sign and eagle on his...