A Balaton Tudományos Tanulmányozásának eredményei c. sorozat 4 része, (egybekötve): Bogdánffy Ödön: A Balaton környékének csapadékviszonyai. A Balaton Tudományos Tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza. IV. rész II. szakasz. (1912.); Réthly Antal: Földrengések a Balaton környékén. A Balaton Tudományos Tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak ...
Békefi Remig: A Balaton környékének egyházai és várai a középkorban. A Balaton Tudományos Tanulmányozásának eredményei III. köt.: A Balaton Környékének Társadalmi és Embertani Földrajza. I. rész: A Balatonmellék történelme. III. szakasz. Históriaantik Könyvkiadó Reprintsorozata. Bp.,2009,Históriaantik. Az 1907-as reprint kiadása. Kiadói kartonált papírkötés.
Dr. Makay Béla: A Balaton a történeti korban. A Balaton Tudományos Tanulmányozásának eredményei III. köt.: A Balaton Környékének Társadalmi és Embertani Földrajza. I. rész: A Balatonmellék történelme. IV. szakasz: A Balaton és vidéke a történeti korban. I. rész. Históriaantik Könyvkiadó Reprintsorozata. [Bp.,2013,Históriaantik.] Az 1913-as reprint kiadása. Kiadói kartonált papírkötés.
Nemere István: Balaton: Auf an den Plattensee. Off to lake Balaton. Kisújszállás, 1998, Szalay. Magyar, angol és német nyelven. Kiadó kartonált papírkötés.+Dr. Bérczi Loránt-Bérczi Gábor: Keszthely. Festetics-kastély. Koppány Tibor bevezetőjével. Bp., 1990., MTI. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói kartonált appírkötés,
A Kis-Balaton térsége. Szerk.: Futó Attila. A Balaton-felvidék természeti értékei. II. köt. Veszprém, 2001., Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, hullámos lapokkal.
Myhre's Handbook of Baltic and White Sea Loading Ports including Denmark, Norway, Germany, Also Dutch, Belgian and British Timber Ports. 1939-1940. Bp.,(1939), J. Jorgensen&Co.,1120 p. 8th revised & extended edition. Angol nyelven. Kiadói kopott egészvászon-kötés.