Képes Krónika I-II. kötet. I. köt. : Latin eredeti hasonmás kiadás. II. köt.: A latin eredeti magyar fordítása, Bellus Ilona munkája, Kristó Gyula, Dercsényi Dezső, Csapodiné Gárdonyi Klára kísérőtanulmányaival. Bp., 1987, Helikon Kiadó. Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.
[Bedeő Pál (1805-1873)] Geschichte Ungarns mit Abbildungen der Anführer und Könige. Preßburg (Pozsony), 1843, Alois Buchánszky, 4+136 p. Német nyelven. Magyar vezérek és uralkodók fametszetű képeivel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, kopott borítóval, sérült, hiányos gerinccel, kissé foltos lapokkal, kissé dohos. Ritka!/ In German language. With the wood engraving illustration...
Pierre-Jean-Baptiste Nougaret (1742-1823): Beautés de l'histoire d'Espagne et de Portugal, réunis en un seul volume, réunis en un seul volume ou precis. Paris, 1814, Le Prieur, 1 t.(rézmetszetű címkép)+694+VII t. (rézmetszetű táblák.) Francia nyelven. Korabeli kopottas félbőr-kötésben, intézményi bélyegzőkkel./ Pierre-Jean-Baptiste Nougaret (1742-1823): Beautés de l'histoire d'Espagne et de Portu...
Dr. Váry Albert: A vörös uralom áldozatai Magyarországon. II. kiadás. H.n., é.n., Váci Kir. Orsz. Fegyintézet Könyvnyomdája. Kiadói papírkötésben, hiányos gerinccel és oldalakkal. + A 131 napos rémuralom Magyarországon. Kun Béla és népbiztos társai. Nyitra, 1919, Corvin-nyomda. Kiadói papírkötésben, enyhén szakadozott állapotban.
Lipthay Olga: Miért segítette elő az összeomlást és Magyarország feldarabolását a Habsburg Károly, Károlyi Mihály, Kun Béla triumvirátus? Bp, 1923, Habsburgellenes Keresztény-Keresztyén Gazdaságpolitikai Kispolgár-Párt. Kiadói sérült papírkötésben.
Barna Jónás: A szabadságharcz hősregéi. Több képpel. Bp., 1899. (Neuwald ny.) 111+(1)p. Kiadói félvászon-kötésben, hozzá az eredeti papírborító!, kissé szakadtan
Bendefy László: Az ismeretlen Juliánusz: A legelső magyar ázsiakutató életrajza és kritikai méltatása. Bp., 1936., Stephaneum. Fekete-fehér fotókkal, és egy kihajtható térképpel illusztrált. Kiadói papírkötés.