Bóna István-Novák Gyula: Alpár bronzkori és Árpád-kori vára. Cumania VII. Archaeologia. Kecskemét, 1982., Bács-Kiskun Megyei Múzeumok Közleményei, 17-268 p+3 (kétoldalas melléklet.) Különlenyomat. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászonkötés, kiadói papír védőborítóban. Bóna István (1930-2001) régész, egyetemi tanár,MTA tag által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedi...
László Gyula: Ex libris. Mesterségem régész. Bp.,1996,Szabad Tér, 113+3 p. László Gyula rajzaival illusztrált. Kiadói papírkötés. Benne a frissen elhunyt Dienes István emlékének szóló nyomtatott ajánlással. A szerző, László Gyula (1910-1998) régész által Dienes Istvánné (?-?),muzeológus, Dienes István özvegye részére szóló dedikációval. "Dienes Istvánnénak szomorú szeretettel. 1996. III. 2." ...
Mályusz Elemér: Az erdélyi magyar társadalom a középkorban. Társadalom- és Művelődéstörténeti Tanulmányok 2. Bp.,1988., MTA Történettudományi Intézet. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón jegyzettel.
Bíró Szilvia (szerk.): Rómaiak nyomában... Kiállításvezető. Győr, 2006, Győr-Moson-Sopron Megyei Múzeumok Igazgatósága. Megjelent 400 példányban. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
Józsa Sándor: Kína és az Osztrák-Magyar Monarchia. Körösi Csoma Kiskönyvtár. 2. Bp., 1966., Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés. Megjelent 950 példányban.
Mangold Lajos: A magyarok oknyomozó történelme. A középiskolák VIII. osztálya számára. Történeti térképekkel. Bp., 1903., Franklin, 436 p.+ 5 (térkép) t. Negyedik, javított kiadás. Korabeli kopottas félvászonkötés, kopott borítóval, sérült, elvált elülső kötéstáblával, sérült, elvált kötéssel, kissé foltos lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal, rossz állapotban.
László Gyula: Az ősember művészete. Bp.,1968,Corvina. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3000 példányban. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus László Gyula tanítványának, barátjának a névbejegyzésével.