Nagy Imre és bűntársai ellenforradalmi összeesküvése. Bp., é.n., Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa Tájékozta a hátsó borító és pár lap elvált, firkált címlappal.
Detre László: Üzenetek a világűrből. Kozmikus hatások a Földön. Bp., (1939), Kir. Magyar Egyetemi Nyomda, 279 p+XVI t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
Egy erdélyi gróf a felvilágosult Európában. (Teleki József utazásai 1759-1761.) Sajtó alá rendezte, a bevezető tanulmányt, és a mutatót, a magyarázó jegyzeteket írta: Tolnai Gábor. Régi magyar prózai emlékek. 7. köt. Bp., 1987., Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Fodor István: Honfoglaláskori temető Sándorfalván. (Előzetes közlemény.) Különlenyomat. Szeged., 1985., Szegedi Nyomda, 17-33 p. Papírkötésben. A szerző, Fodor István (1943-) régész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
B[oris] A[ndriyovich] Shramko: Régiségek a Szeverszkij Donyec mentén. (Antiquities of the Seversky Donets.) Harkov, 1962., Izdatel'stvo Khar'kovskogo Ordena Trudovogo Krasnogo Znameni Gosudarstvennogo Universiteta im. A. M. Gor'kogo. Orosz nyelven. Szövegközti illusztrációkkal, kihajtható táblákkal. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval. A szerző által Dienes István (1929-1995) régész, muzeo...