Léber-Somogyváry Mária-Somogyváry Vilmos: "Ahol én voltam, ott nem voltak hősök..." Női gulag - szovjet hadifogság. Bp.,2003,Auktor. Kiadói papírkötés.
1956 októbere Szabolcs-Szatmár megyében. Dokumentumok. Szerk. és az előszót írta: Vida István. Gyűjtötte, válogatta, és a jegyzeteket készítette: Németh Péterné. Nyíregyháza, 1989, Magyar Szocialista Párt Szabolcs-Szatmár megyei és Nyíregyháza városi Szervezete. Kiadói papírkötésben. Megjelent 500 példányban.
Hanák Péter: A kert és a műhely. Közös Dolgaink. Bp., 1988., Gondolat. Kiadói papírkötés. A szerző, Hanák Péter (1921-1997) történész, művelődéstörténész, egyetemi tanár, MTA-tag által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált, dátumozott (1988. június.) példány
Széchenyi tanításai. Összeállította Fekete József, Váradi József. A Magyar Népművelés Könyvei. Bp.,1991., Széchényi Társaság. Kiadói papírkötés. Reprint kiadás. Számozott (1000/446.) példány.
Széchényi István: Stádium. Nemzeti Könyvtár. Közgazdaságtudomány. Bp., 1958., Gondolat-Közgazdasági és Jogi. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 3100 példányban.
Hermann Göll: Göttersagen und Kultusformen der Hellenen, Römer, Aegypter, Inder, Perser und Germanen. Leipzig, 1867., Otto Spamer. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerinc és a kötéstáblák leváltak a könyvtestről, de a könyvtest egyben van.
Kertész Magda: A szüfrazsettek. Nők a történelemben. Bp., 1979., Kossuth. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, volt könyvtári példány.