Sebestyén Károly: A szegedi múzeum kincsei. Vetítettképes Ismeretetterjesztő Előadások. I. sor. 18. sz. Bp., 1936., Közgyüjtemény Ismerettterjesztő Irodája, 28 p. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón rajzzal.
Andrić Sándor: A Montenegroi fejedelemség története a legrégibb időtől fogva az 1852-es évig. Szerb okmányok, segédművek, és népénekek után kidolgozta --, fordította Kunos Gyula. Nagybecskerek, 1890. Pleitz Fer. Pál. XII + 153 + [3] p. Aranyozott gerincű félvászon kötésben. Jó állapotban
Klebelsberg Kunóné: Életutunk. Klebelsberg Kunóné visszaemlékezései. A bevezetőt írta, a szöveget jegyzetekkel ellátta és sajtó alá rendezte dr. Máriaföldy Márton. Bp., 1992., Kereszténydemokrata Néppárt. Kiadói papírkötés.
Genthon István: A magyar történelem képeskönyve. Bp., 1935, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, hiányos gerinccel, volt könyvtári példány.
Bártfai Szabó László: Ghymesi Forgách Ferenc 1535-1577. Magyar Történeti Életrajzok. XX. évf. 1-2. füzet. Bp.,1904, Magyar Történelmi Társulat. Kiadói papírkötés, rossz állapotban, foltos, laza, sérült fűzéssel, kötéssel, dohos.
Ács Zoltán-Bánó Attila: Nagy Lajos király. Bp.,1987., Ifjúsági Lap. Kiadói papírkötés. A grafikus, Bánó Attila (1945-) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált.+cca 1980 Bánó Attila tudományos illusztrációi. Kiállítási prospektus. A művész által dedikált Dienes István és felesége részére.