3 000 HUF
19
Emericus Kelemen: Institutiones Juris Hungarici Privati, quas elucubratus est nobilis Hungarus Zaladiensis - -. Liber I. De Personis., Liber III. De Actionibus. Budae, 1818, Typ. Reg. Scientiarum Univer. Hungaricae, XVI+483+11;IV+408+8 p. Latin nyelven. Egészvászon- és félvászon-kötés, kopott borítókkal, a Liber III. kötetben kissé (foxing) foltos lapokkal.