Hoitsy Pál: A csillagok világából. Magyar Könyvtár 321. Bp.,é.n.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), 62+2 p. Kiadói papírkötés, szakadozott, kissé hiányos borítóval, aláhúzásokkal. Dienes Ö. István (1906-1986) muzeológus, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus apja névbejegyzésével.
Az élet csodái II. kötet. H. G. Wells, Julian Huxley és George Philip Wells nagy biológiája. Fordította: Lambrecht Kálmán. Bp., é. n., Pantheon. Gazdag szövegközti képanyaggal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
Alfred Edmund Brehm: Az állatok világa I-IV. Teljesen átdolgozta Dr. Walter Rammner. Bp., 1957-1959, Bibliotheca - Gondolat. Kiadói egészvászon kötésben, gazdag illusztrációanyaggal, jó állapotban.
Dr. Magyary-Kossa Gyula: Magyar orvosi emlékek. Értekezések a magyar orvostörténelem köréből III-IV. kötet. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat Könyvtára CXXVIII-CLXVIII. kötet. Bp., 1931-1940. M. Orvosi Könyvkiadó Társulat. Egységes kiadói egészvászon-kötésben.
Dr. Missura Tibor: Életem, hivatásom tükrében. Gondozta, sajtó alá rendezte és kiadja: Missura Katalin. Bp.-St. Gallen, 2010.,(Accordia.) Kiadói kartonált papírkötés. Az összeállító és kiadó, Missura Katalin által dedikált.
Treben, Maria: Gyógyeredményeim; Egészség Isten patikájából. 1990, Hunga Print Nyomda és Kiadó.Kiadói kartonált kötés, egyik jó, a másik sérült gerinccel, kopottas állapotban.