Palócföld. Nógrádi írók és művészek antológiája. Szerk.: Csukly László. Salgótarján, 1965, Nógrád megyei Tanács VB. Művelődésügyi Osztály. Papírkötés védőborítóban.
Dr. Herkely Károly: A Veszprémvármegyei Múzeum néprajzi gyűjteménye. Publicationes Veszprémienses/Veszprémvármegyei Füzetek 6. Veszprém, 1941., Veszprémvármegyei Múzeum, 55+3 p. Kiadói papírkötés.
Nagyenyedi Album. Szerk.: Dr. Lukinich Imre. Budapest, 1926, Nagyenyedi Bethlen-Kollégium Volt Diákjainak Testvéri Egyesülete. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott gerinccel és borító szélekkel.
Josef Rabl: Illustrirter führer durch Salzburg das Salzkammergut und Berchtesgadner-land mit besonderer Berücksichtigung der Umbgebungen von Salzburg, Ischl, Berchtesgaden, Der Salzkammergut-seen und des Gebietes der Hohen Tauern. Wien-Pest-Leipzig, 1887., Hartleben's Verlag, 16+275+5 p. Német nyelven. Második kiadás. Fekete-fehér képtáblákkal, térképekkel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvász...
Josef Rabl: Illustrirter führer durch Steiermark und Krain mit besonderer Berücksichtigung der Alpengebiete von Obersteiermak und Oberkrain. Wien-Pest-Leipzig, 1885., Hartleben's Verlag, 16+275+5 p. Német nyelven. Fekete-fehér szövegközti képekkel, képtáblákkal, térképekkel (egy kétoldalas, egy szövegközti) illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, foltos, kissé kopott borítóval, kis sérül...
Ober-Italien mit den Zugengswegen und Florenz. Praktischer Reiseführer. Griebens Reiseführer 78. Berlin, 1912., Albert Goldschmidt, 311+1+12 p. Német nyelven. Kihajtható térképekkel. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, Laczkó Jenő mérnök ex libris-szével,(klisé, papír, jelzett, 10x7 cm.)
Baedeker, Karl: Die Schweiz nebst den angrenzenden Teilen von Oberitalien, Savoyen und Tirol. Handbuch für Reisende. 32. Auflage. Leipzig, 1907, Karl Baedeker. Német nyelven, számos térképpel. Kiadói egészvászon kötés, festett lapszélek, kissé kopottas borítóval, a címlap melletti térkép hiányzik.