18 000 HUF
Hévizi Piroska (1911-1994): Janusz Korczak utolsó pillanatai. Olaj, vászon, jelzett és datált (Hévizi P 1986), hátoldalán címkén feliratozott. Kissé sérült fa keretben. 80x66,5 cm. Janusz Korczak, születéskori neve Henryk Goldszmit (1878-1942) lengyel zsidó orvos, gyógypedagógus, a pszichopedagógia ismert művelője, író. / Piroska Hévizi (1911-1994): Janusz Korczak's last moments. Oil on canvas, signed (Hévizi P 1986), with a label on the back, in slightly damaged frame. 80x66,5 cm. Janusz Korczak, the pen name of Henryk Goldszmit (1878-1942), was a Polish Jewish educator, children's author, and pedagogue.