1583 Azonosítatlan személy levele Körmöcbánya város magisztrátusának különféle kereskedelmi ügyekben, német nyelven, külzetén rányomott viaszpecsét töredékével / 1583 A letter of an unidentified person sent to the magistrate of Kremnica regarding various trade matter, written in German, with vax seal on the outside
1766 Mária Terézia Úrbéri pátens, mely a előre vetíti a következő évben kiadott Úrbéri rendeletet, és az addig tartó időszakra kér fegyelmet mind a jobbágyoktól, mind a földesuraktól. 46x34 cm
1767 Kőszeghy László trencséni alispán levele aulendorfi Königsegg Ferenc Xavér báró tábornok, földbirtokos részére a néhai Madocsányi Teréz trencséni birtokán történt hatalmaskodás ügyében, latin nyelven, a külzeten rányomott viaszpecséttel / 1767 A letter of László Kőszeghy, vicecomes of Trencsén sent to General Francis Xaver Königsegg regarding masterfulness happened on the estates of Teréz Ma...
"Omnibus", az az utazások-hírlapok s egyéb mivekből kijegyzett töredékek könyve. 1846. Kézirat, 141 beírt oldal, Lakner Antal (?-?) feljegyzései. Sérült félvászon kötésben, márványozott lapélekkel.
1848 Felszólítás a nemzethez kamatos kincstárutalványok kibocsátása ügyében. Kossuth Lajos pénzügyminiszter felhívása kölcsön jegyzésére az önálló magyar bankjegy megteremtése érdekében. 2 l. Buda, 1848. május 23. 40x24,5 cm.
Szlányi Lajos (1869-1949) festőművész autográf sorai névjegykártyáján Gerő Ödön (1863-1939) irodalmi és művészeti írónak melyet londoni kiállítási katalógusa mellé mellékelt "talán érdekelni fogja, hogy Londonban milyen társaságban állítottam ki"
1877 Lajtabruck, Királyhida / Bruck and der Leitha osztrák-magyar határon áthaladó vasútvonal helyszínrajza a Királyhidai vasútállomás rajzával. Nagy méretű litográfia 136 cm x 35 cm / 1877 Kk. priv. österr Staaseisenbahn-Gesellschaft Austrian railways. Lithographic plan of the railways on the Austrian-Hungarian border at Lajtabruck, Királyhida / Bruck an der Leitha. with the railway station of Br...