Erődi Béla: A fáraók országában. Bp., 1910., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 240 p. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítókkal, hiányzó térképpel. Érdekes névbejegyzéssel.
Albert Sándorné-Lehoczky Sándorné: A Bajaszentistváni Általános Iskola Története a kezdetektől 1963-ig. Bajaszentistván., én., Dózsa György Óvoda és Iskola. Kiadói papírkötés.
W. B. Seabrook: Harcos beduinok között. A világjárás hősei. Fordította: Havas József. A szerző eredeti felvételeivel. Bp., é.n, Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval.
Bunta Magdolna: Kolozsvári ötvösök a XVI.-XVIII. században. A Magyar Nemzeti Múzeum Művelődéstörténeti Kiadványa. Bp., 2001, a Magyar Nemzeti Múzeum kiadása. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. Újszerű állapot. Megjelent 700 példányban.
Dávid László: A középkori Udvarhelyszék művészeti emlékei. Bukarest, 1981, Kriterion. A szerző rajzaival és fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés papír védőborítóval. Kissé szakadt borító.
Gáspár Ferenc: A Föld körül I.-VII. köt. Vámbéry Ármin előszavával. Bp., 1906-1912, Singer és Wolfner. Nagyon sok képpel, illetve mellélettel illusztrált. Kötetei egységes, festett, illusztrált, dombornyomásos, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, kopott borítókkal és gerincekkel, egy kötet gerince sérült, javított, két gerincen további kis sérülésekkel.
Adatok az Egri Egyházmegye történelméhez. Első füzet, második füzet, második kötet ( I. , II. füzet), harmadik kötet (II. füzet), 4db. Eger, 1885, 1886, 1887, 1904, Eger, Érsek-Lyceumi Nyomda. Kiadói papírkötésben, az második füzet, a második kötet (I., II. füzet), és a harmadik kötet esetében szétesett állapotban, szakadt, foltos lapokkal.