Együtt a szabadságért. 1848-1849. Wysocki tábornok emlékiratai. A magyarországi lengyel légió részvétele az 1848-as szabadságharc hadjárataiban. Ford., jegyzetekkel ellátta, a bevezetőt, a jegyzeteket és az életrajzi névmutatót írta: Kovács István. Az okmánytár iratait összeáll.: Hermann Róbert, Kovács István. Bp.,[1993],Zrínyi. Kiadói papírkötés.
Bona Gábor: Tábornokok és törzstisztek a szabadságharcban 1848-49. Bp., 1983, Zrínyi. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval, intézményi bélyegzővel, jó állapotban.
Steve Crawford: Csatahajók és repülőgép-hordozók. Ford.: Veperdi András. Bp.,2000,Gabo. Kiadói kartonált papírkötés, a hátsó szennylap hiányos, sérült.
Szomory Dezső: Harry Russel-Dorsan a francia hadszintérről. Bp., 1918, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt., 1 t.(a szerző hártyapapírral védett, beragasztott fényképe)+261 p. Átkötött kopott félvászon-kötés, kissé foltos lapszélekkel, kissé sérült gerinccel, intézményi bélyegzővel, részben felvágatlan lapokkal.
Farkas Pál: Az üteg. Egy önkéntes naplója. Első félév. Mühlbeck Károly rajzaival. Budapest 1916. Signer és Wolfner. Kiadói kissé sérült gerincű egészvászon kötésben.