Palócföld. Nógrádi írók és művészek antológiája. Szerk.: Csukly László. Salgótarján, 1965, Nógrád megyei Tanács VB. Művelődésügyi Osztály. Papírkötés védőborítóban.
Szólád története. Szerk.: Stirling János. Szólád, 1993, Szólád Község Önkormányzata. Fekete-fehér fotókkal. Egészvászon-kötésben, pár oldalon ceruzás aláhúzással. Megjelent 500 példányban, számozatlan példány.
Szabolcs vármegye. (Szabolcs és Ung k. e. e. vármegyék.) Szerk.: Dienes István. Vármegyei Szociográfiák. Szerk.: Csíkvári Antal. Bp.,1939., Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala,(Merkantil-ny.), 368 p. Kiadói aranyozott,festett egészvászon-kötésben, az elülső táblán a vármegye festett, dombornyomott címerével, kissé kopott borítóval, hiányzó gerinccel. A könyv szerkesztője, Dienes Ö. István (1906-...
Cholnoky Jenő: A Föld titkai I. A napsugár diadala. 107 kép és 67 ábra a szövegben. Bp., 1930, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Kopottas állapotban, tulajdonosi névbejegyzéssel + Cholnoky Jenő: A Föld titkai II. kötet: Jégvilág. 67 kép és 14 ábra a szövegben. Második, átdolgozott kiadás. Bp., 1930, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. E...
Erdélyi témájú könyvek tétele 9 db: Erdély-Székelyföld - Alcsík és Kászon, Erdély magyar templomai - Kalotaszeg, Erdély Székelyföld Korond és vidéke, Thaler-Laszlovszky-Polgár: Székelyföld, Dr. P. Boros Fortunát: Csíksomlyó a kegyhely, P. Papp Asztrik OFM: A csíksomlyói pünkösdi búcsú, Sebestyén Mihály: Erdélyi fejedelmek. Mészáros László: Erdély természeti kincsei. Erdély, Székelyföld Közép- és F...