Books: Travelling, Local History

Number of items: 193

Palócföld. Nógrádi írók és művészek antológiája. Szerk.: Csukly László. Salgótarján, 1965, Nógrád megyei Tanács VB. Művelődésügyi Osztály. Papírkötés védőborítóban.
15108.

1 000 HUF
2,59
2,86

Xantus Zoltán: Ferencvárosi évszázadok. Bp., 1992, dr. Gegesy Ferenc. Kiadói papírkötés.
15109.

800 HUF
2,07
2,29

Végh Gusztáv: Tabán. Pereházy Károly szövegével. Bp., Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói nylon-kötés.
15110.

800 HUF
2,07
2,29

15111.

1 800 HUF
4,66
5,14

15112.

2 400 HUF
6,22
6,86

15113.

3 000 HUF
7,77
8,57

15114.

2 000 HUF
5,18
5,71

Szabolcs vármegye. (Szabolcs és Ung k. e. e. vármegyék.) Szerk.: Dienes István. Vármegyei Szociográfiák. Szerk.: Csíkvári Antal. Bp.,1939., Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala,(Merkantil-ny.), 368 p. Kiadói aranyozott,festett egészvászon-kötésben, az elülső táblán a vármegye festett, dombornyomott címerével, kissé kopott borítóval, hiányzó gerinccel. A könyv szerkesztője, Dienes Ö. István (1906-1986) muzeológus, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus apja által dedikált példány, dátumozva (1939. szept. 14.)
15115.

Szabolcs vármegye. (Szabolcs és Ung k. e. e. vármegyék.) Szerk.: Dienes István. Vármegyei Szociográfiák. Szerk.: Csíkvári Antal. Bp.,1939., Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala,(Merkantil-ny.), 368 p. Kiadói aranyozott,festett egészvászon-kötésben, az elülső táblán a vármegye festett, dombornyomott címerével, kissé kopott borítóval, hiányzó gerinccel. A könyv szerkesztője, Dienes Ö. István (1906-...

3 600 HUF
9,33
10,29

Cholnoky Jenő: A Föld titkai I. A napsugár diadala. 107 kép és 67 ábra a szövegben. Bp., 1930, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Kopottas állapotban, tulajdonosi névbejegyzéssel + Cholnoky Jenő: A Föld titkai II. kötet: Jégvilág. 67 kép és 14 ábra a szövegben. Második, átdolgozott kiadás. Bp., 1930, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Enyhén kopottas állapotban.
15116.

Cholnoky Jenő: A Föld titkai I. A napsugár diadala. 107 kép és 67 ábra a szövegben. Bp., 1930, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Kopottas állapotban, tulajdonosi névbejegyzéssel + Cholnoky Jenő: A Föld titkai II. kötet: Jégvilág. 67 kép és 14 ábra a szövegben. Második, átdolgozott kiadás. Bp., 1930, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. E...

1 000 HUF
2,59
2,86

Újpesti judaikai témájú könyvek, 2 db:   Kadlecovits Géza: Zsidósors. 1944. Újpest. Bp., 2014., Újpest Önkormányzata. Kiadói kartonált papírkötés. Benne az újpesti igazak, és mártírok névsorával.;  Szilágyi-Windt László: Az újpesti zsidóság története. (Másolat.) Kartonált papírkötésben.
15117.

3 000 HUF
7,77
8,57

15118.

2 000 HUF
5,18
5,71

Erdélyi témájú könyvek tétele 9 db: Erdély-Székelyföld - Alcsík és Kászon, Erdély magyar templomai - Kalotaszeg, Erdély Székelyföld Korond és vidéke, Thaler-Laszlovszky-Polgár: Székelyföld, Dr. P. Boros Fortunát: Csíksomlyó a kegyhely, P. Papp Asztrik OFM: A csíksomlyói pünkösdi búcsú, Sebestyén Mihály: Erdélyi fejedelmek. Mészáros László: Erdély természeti kincsei. Erdély, Székelyföld Közép- és Felcsík.
15119.

Erdélyi témájú könyvek tétele 9 db: Erdély-Székelyföld - Alcsík és Kászon, Erdély magyar templomai - Kalotaszeg, Erdély Székelyföld Korond és vidéke, Thaler-Laszlovszky-Polgár: Székelyföld, Dr. P. Boros Fortunát: Csíksomlyó a kegyhely, P. Papp Asztrik OFM: A csíksomlyói pünkösdi búcsú, Sebestyén Mihály: Erdélyi fejedelmek. Mészáros László: Erdély természeti kincsei. Erdély, Székelyföld Közép- és F...

5 000 HUF
12,95
14,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF