cca 1900-1930 Szent Erzsébet. Litográfia, hímzett applikációk, papír, hátoldalán kopott, nehezen olvasható bélyegzővel (A gyöngyösi Szt. ... telepítése javára), üvegezett, sérült fa keretben, 33x43 cm
cca 1900-1960 Óriási sajtószemle a XX. századból 39 db újság és magazin, közötte sok képes, sok történelmi eseménnyel foglalkozó, sok, kis helyi, vagy szakági lap, mind valamilyen szempontból érdekes, benne 3 db 1956-os újság is.
1902-1904 Magyar Gyáriparosok Országos Szövetsége közlemények 3.,6.,9.10-15. számok,1902. október, április,december;1904. február, május,július,október, november,december, összesen 8 szám. (Egykötve.) Bp.,1902-1904, Pesti Lloyd-Társulat-Pallas. Korabeli átkötött félvászon-kötés, az első szám címlapja kijár, a gerincen kis sérülés. Benne számos érdekes korabeli írással.
1903-1904 Zászlónk. Ifjúsági lap. Kiadja: Regnum Marianum. II. évfolyam 1903-1904. Bp., 1904, Stephaneum, 4+240(+IVx10) p. Átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval, a hátsó szennylap hiányzik.
1907-1908 A Magyar Nemzeti Múzeum Néprajzi Osztályának Értesítője az "Ethnographia" melléklete. [Néprajzi Értesítő.] IX. évf. 1-2. füzet, VIII. évf. 3-4. füzet. (Két füzet.) Szerk.: Dr. Semayer Vilibáld. Papírkötésben, felvágatlan példányok.
1908 Postakönyv. Bp., Pesti Könyvnyomda, korabeli reklámokkal, szecessziós borítóval, az utolsó lap és a borító részben összeragadt, jelzett, a borító Reichl Kálmán (1879-1926) építész, festő, grafikus munkája, 24 p. Pelargus István m. kir levélhordó névbélyegzőjével.