Radvánszky Béla: Magyar családélet és háztartás a XVI. és XVII. században. I-III. köt. Bp.,1986, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Zágoni Mikes Kelemen Törökországi Levelei. A Magy. Kir. Kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. Bp., 1906, Franklin, LXXX+233 p. + 39 (ebből 36 színes )+ 3 (kézirat-hasonmás) t. Bevezető tanulmányokat írták: Négyesy László-Thaly Kálmán-Beöthy Zsolt-Szily Kálmán-Erődi Béla. A leveleket az eredeti kézirat alapján kiadja: Miklós Ferenc. A dí...
[Habsburg] Ottó az ifjú király élete. Szerk.: Csekonics Iván-Balassa Imre. Bp., 1931., Hornyánszky, 126+2 p.+48 t. (Fekete-fehér képtáblák.) Kiadói kopott egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel.
[Thierry, Amédée (1797-1873)] Thierry Amadé: Attila, Attila fiai és utódai történelme a Magyarok Európába telepedéséig I. rész.: Attila történelme. A 3-dik javitott és bővitett kiadás szerint ford.: Szabó Károly. Bp., 1865., Ráth Mór,(Bécs, Holzhausen Adolf-ny.), XVI+214 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, foltos, névbélyegzővel. Ritka!
Szabó István: A falurendszer kialakulása Magyarországon. (X-XV. század.) Bp., 1966, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 700 példányban.
Szabó István: Jobbágyok-parasztok. Értekezések a magyar parasztság történetéből. Sajtó alá rendezte és a bevezetőt írta: Für Lajos. Bp., 1976, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
László Gyula: A honfoglaló magyar nép élete. Népkönyvtár 4. Bp., 1944, Magyar Élet, 512+2 p.+3 (kihajtható táblák) t.+XLV (fekete-fehér képtáblák) t. Első kiadás. László Gyula egészoldalas és szövegközti rajzaival. Kiadói félvászon kötésben, kopott borítóval, egy szakadt táblával.
Szakály Ferenc: Mezőváros és reformáció. Tanulmányok a korai magyar polgárosodás kérdéséhez. Humanizmus és Reformáció 3. Bp., 1995., Balassi. Kiadói papírkötésben.
Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. Bp., 1925, Enciklopédia Rt., VIII+324+4 p. Harmadik kiadás. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötésben, a gerincen kis sérüléssel.