Kaán Károly: A természeti emlékek fentartása. Darányi Ignácz M. Kir. Földmivelésügyi Minister kiadványai. 10. szám. Bp. 1909. Pallas. Kiadói papírborítóban. Borító javított, foltos. Hátoldal, utolsó lapokon kis sérülések.
Kahn, Fritz: Nemi életünk. Vezérfonal és tanácsadó mindenki számára. Ford. Weningar Antal Bp. (1943.) Attika. 380 l. 32 t. Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti védőborítóban
A Pesti Hírlap Könyvtára: A Föld és lakói. 1200 oldalon, 1350 mélynyomású fényképpel, 8 színes térképmelléklettel, 75 szövegközti térképpel. Bp., 1938, Pesti Hírlap. Trianon előtti és Csonka-Magyarország térképpel. Díszes, aranyozott, kopott vászonkötésben. Tulajdonosi bélyegzővel és névbejegyzéssel.
A Pesti Hírlap Könyvtára: A Föld és lakói. 1200 oldalon, 1350 mélynyomású fényképpel, 8 színes térképmelléklettel, 75 szövegközti térképpel. Bp., 1939, Pesti Hírlap. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos.
Dr. Temesváry Rezső: A tejelválasztás és szoptatás élet- és kórtanának kézikönyve. Bp.,1901, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, VIII+876 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Charles Darwin: Fajok keletkezése természetes kiválasztás útján vagy az életrevalóbb tenyészfajok boldogulása a létért való küzdelemben. 1-2. köt. Ford. Mikes Lajos. Bp.,én.,Athenaeum, XIX+283;310 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Hutyra Ferenc-Marek József: Állatorvosi belgyógyászat. I-II. köt. I. köt. : Fertőző betegségek. II. köt. Szervek betegségei. Az I. kötet végén: Manninger Rezső: A csirkék fehér hasmenése és a tyúktyphus. Összefoglaló ismertetés. Bp.,1923-1924., "Pátria",360 p.+III t.+19 p.; XII+719 p.+ 1 t. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötésben, néhány lapon ceruzás jegyzettel, bejelöléssel, az I. kötetben hiányzó címlappal, a III. tábla sarkán hiánnyal.
Schmidt, Adolf, Lüthje, Hugo.: Klinische Diagnostik und Propädeutik innerer Krankheiten. Leipzig, 1910. Vogel. 587p. Kiadói egészvászon kötésben, szép állapotban / In full linen binding, in good condition.