A magyar nemzet története. I-X.. köt. (Teljes.)
Szerk. Szilágyi Sándor. Bp.,1895-1898, Athenaeum. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal, kihajtható fakszimilékkel, litográfiákkal, és önálló képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott, domornyomott barna félbőr-kötés, női egészalakos illusztrációval az elülső kötéstáblán, két sérült gerinccel (1.,10.), kopott borítókkal és gerincekkel.
Ezernyolczszáz negyvennyolcz. Az 1848/49-iki magyar szabadságharcz története képekben.
Egykorú képek, okiratok, eredeti kézírással, ereklyék, nevezetes nyomtatványok, kiáltványok, művészi emlékek. Ezer képpel. Szerk.: Jókai Mór, Bródy Sándor, Rákosi Viktor. Bp. 1898. Révai,(Franklin-Társulat-ny.), 476 p. Rendkívül gazdag egész oldalas és szövegközti képanyaggal. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötésben, haránt alakú, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, néhány nagyon kevés lapon ceruzás firkával.
Tolnai világtörténelme 1-10. kötet: Ókor I-II. köt., Középkor I-II. köt., Újkor I-II. köt., Legújabb kor I-IV. köt. Bp., én., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, változó állapotban, egy kötet elülső kötéstáblája levált, egy-két kötetet kisebb sérülésekkel, kopott borítókkal is gerincekkel, de belül jó állapotban.
Emilius: Ezer év vagy a magyar nemzet tragédiája. [Színmű]. Harminckét képben. Színre alkalmazta, zenéjét szerezte és az énekek szövegét írta Török I. Lajos. Történelmi bevezetést összeáll. Kántor E. Ödön. Sárvár, 1929. Kántor E. Ödön. Kiadói festett egészvászon kötésben.
Vargyas Endre: Magyar szabadságharc története 1848-1849-ben. Bp.,1879, Méhner Vilmos. Második, bővített kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Korabeli egészvászon-kötés, foltos borító
Pierre-Jean-Baptiste Nougaret (1742-1823): Beautés de l'histoire d'Espagne et de Portugal, réunis en un seul volume, réunis en un seul volume ou precis. Paris, 1814, Le Prieur, 1 t.(rézmetszetű címkép)+694+VII t. (rézmetszetű táblák.) Francia nyelven. Korabeli kopottas félbőr-kötésben, intézményi bélyegzőkkel./
Pierre-Jean-Baptiste Nougaret (1742-1823): Beautés de l'histoire d'Espagne et de Portugal, réunis en un seul volume, réunis en un seul volume ou precis. Paris, 1814, Le Prieur, 1 t.(copper engraving title picture)+694+VII t. (copper engraving tables.) In French language. Half-leather-binding, with little bit worn cover, with office stamps.
Váltóállítás. Diktatúrák a vidéki Magyarországon 1945-ben. Szerk.: Csikós Gábor, Kiss Réka, Ö. Kovács József. Magyar vidék a 20. században 1. Bp., 2017., MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont - Nemzeti Emlékezet Bizottsága. Kiadói kartonált papírkötés.