Le spectacle de la nature, ou entretiens sur les particularites de l'histoire naturelle, qui ont paru les plus propres a rendre les Jeunes-Gens curieux, & a leur former l'esprit. A. Francofort,1762., J. F. Bassompierre-J. Van den Berghen, 1 (rézmetszetű címkép) t.+XXIV+468 p.+36 (rézmetszetű képtáblák.) t. Francia nyelven. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, a borítón és a gerincen kopásnyomokkal, hiányzó szennylapokkal, egy-két lap szélén gyűrődéssel, pár lap kissé foltos, egy lapon javítás nyomaival, ,,Aus der Bibliothek des Baron von Hertefeld in Liebenberg" címkével.
[Kováts-Martiny Gábor (1782-1845)] Gabriel Kováts-Martiny: Compendium physices quod in usus auditorum suorum classis philosophicae. Conscripsit: - -. Posonii (Pozsony), 1823, Typis Heredum Belnayanorum, 250 p.+ 2 t. Latin nyelven. Első kiadás. Kiadói kopott kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, foltos lapokkal, két lap (a címlap, és az utolsó lap) laza, a két tábla az illesztésnél meglazult, kissé dohos. Ritka!
Scheuthauer Károly: Kórbonctan. Dr - - előadásai után jegyzi és kiadja: Nyitó Sándor orvos növendék. Bp., 1877, Langer Ede és Fia-ny.,4+229+1+280+42 p. Stencilezéssel sokszorosított orvosi egyetemi jegyzet. Álbordás félbőr-kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült, hiányzó gerinccel, intézményi bélyegzőkkel, hiányzó szennylapokkal, egykorú aláhúzásokkal, bejelölésekkel, jegyzetekkel, Barta Ernő (1878-1956): M. Kir. Bábaképző Könyvtára szecessziós ex libris-szével, papír, klisé, jelzett, 12,5x9 cm. Ritka!
Scheuthauer Károly: Kórbonctan. Dr - - tanúr úr előadásai után jegyzi és kiadja: Fodor János orvostanhallgató. Bp., 1878, nyn.,4+203+2+322+III+1 p. Stencilezéssel sokszorosított orvosi egyetemi jegyzet. Álbordás félbőr-kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel, intézményi bélyegzőkkel, hiányzó szennylapokkal, Barta Ernő (1878-1956): M. Kir. Bábaképző Könyvtára szecessziós ex libris-szével, papír, klisé, jelzett, 12,5x9 cm. Ritka!
Polyák Lajos: A klimatológia és klimatotherapia kézikönyve. Különös tekintettel a tüdővész klimatikus gyógykezelésére. Függelék: Balatonfüred klímája. Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat Könyvtára LXIV. köt. Bp.,1892, Franklin-Társulat, 294 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal, az elülső kötéstáblán kis folttal.
Gortvay György: Az újabbkori magyar orvosi művelődés és egészségügy története. I. köt. [Unicus!] Bp., 1953., Akadémiai Kiadó, XI+322 p. Szövegközti képekkel, tárgy- és névmutatóval. Kiadói egészvászon-kötés, sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, a szennylapok hiányoznak, néhány lapon ragasztásnyomokkal. Megjelent 350 példányban.
[Edmund Alexander Parkes (1819-1876)]: Edmund A. Parkes: Gyakorlati egészségtan. I-II. köt. I. köt. : Víz - levegő és szellőzés - táplálkozás - talaj - lakás -kórházak. II. köt.: Ürülékek - fűtés - testgyakorlás - ruházat - éghajlat - meterológia - egyéni egészségügy - halottak - járványok - statisztika - katonaegészségtan. Rendezte: Francois de Chaumont. Ford.: Dr. Rózsahegyi Aladár. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat L.,LI köt. Bp., 1886, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, XX+569+I-VIII (VIII 1-2)+6 p.; IX+588 p. Rengeteg szövegközti illusztrációval. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval.
Verebély Tibor: Sebészklinikai előadások. I-IV. köt. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat CLXXIII., CXXX., CXXXII., CXXXVII. köt. Bp., 1930- 1934, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, 8+387 p.+VIII t.;+6+306 p.+VII t.; 4+470 p.+IV t.;4+445+1+1 p.+II t. Rengeteg szövegközti illusztrációval. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Corvina-kötés, egészen apró kopásnyomokkal a borítókon, egy lapon szakadás, három szennylapon hiánnyal, de alapvetően jó állapotban.