Matthiae Fabri: E societate iesv. Conciones funebres et nuptiales. (Köln) Coloniae Agrippina, 1676, Johann Widenfeldts. 63+1 p, 93+1p. Sérült karton gerinccel, korabeli kartonált papírkötés, régi kódexlapba kötve.
Johannes-Franciscus Buddeus: Allgemeines historisches Lexicon, in welchem das Leben und die Thaten derer Patriarchen, Propheten, Apostel, ... endlich die Beschreibungen derer Kayserthümer, Königreiche, ... vorgestellet werden. III-IV. Leipzig, 1731. Tomas Fritschens. Korabeli, sérült egészbőr kötésben 682+528p.
[Jean-Baptiste Massillon (1663-1742)]: Massillonii Claromontani Episcopi Sermones ad Ecclesiasticos habiti, et ab ADM. reverendo Domino Antonio Finetti Celsissimi, ... Nunc vero in usum Cleri Archi-Dioecesis Strigoniensis jussu et impensis celsissimi, ac reverendissimi domini S. R. I.principis Francisci e comitibus Barkóczi de Szala Archi-Episcopi Strigoniensis et primatis Hungariae. &c. Recusi St...
Predigten auf die hohen Festtage des Herrn, Mariens und der Heiligen. Erster Band; Dritter Band. Wien, 1803., 14+342+2;314+6 p. Harmadik kiadás. Német nyelven. Korabeli egységes félbőr-kötésben, aranyozott gerinccel, a gerincen piros, aranyozott feliratú címkével. Nemecskay István névbejegyzéseivel, dátumozva (1826,1840.) Valamint a Dócs/Dojcs parókia bélyegzőjével és bejegyzésével: "Sigillum Ecc...
Szikszay György: Keresztyéni tanitások és imádságok a keresztyén embernek külön-különféle állapotai és szükségei szerint. Pest, é.n. Bucsánszky Alajos. Korabeli, kissé sérült egészbőr-kötésben, néhány lap kijár.
Dr. Kovács Ödön: A vallásbölcsészet kézikönyve. I-II. köt. I. köt.: A vallás, mint tünemény, vagy a vallások története. Revideálták Dobos János, és Fejes István. II. köt.: A vallás lényege, vagy a vallás és a vallásos eszmék bölcsészeti felfogásának története. Protestáns Theologiai Könyvtár. Harmadik évf. VI. köt, és negyedik évf. VIII. köt. Bp., 1876-1877., Magyarországi Protestansegylet,(Frankli...
A XXXIV. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus Emlékkönyve. Közrebocsátja a Kongresszus Előkészítő Főbizottsága. Bp., 1938, Szent István Társulat. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.