Miki egér Törpeországban. A Walt Disney Studio szövegével és képeivel. Fordította: Beöthy Lydia. Bp., Palladis. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Tersánszky Józsi Jenő: Kakuk Marci vadászkalandja. Bp.,(1934), Franklin, 210+2 p. Kiadói egészvászon-kötésben, foltos, két lap kijár, a borító részben elvált a könyvtesttől, de a könyvtest egyben van. Első kiadás. A szerző, Tersánszky Józsi Jenő (1888-1969) által dedikált, dátumozva. A bibliográfiában az 1934-es megjelenés szerepel. Első kiadás. "Péter Jenő vezérigazgató úrnak őszinte tisztelettel"
Péter Jenő, a magyar irodalom nagy kedvelője, támogatója, a Franklin-Társulat vezetője, s igazgatója a két háború között.
Schmid Kristóf Ifjúsági Iratai. VIII. köt.: A jó Fridolin és a gonosz Detrik. Szerk.: Sujánszki Antal. Bp., 1899., Athenaeum. Negyedik kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a címlapon feltüntetettel ellentétben illusztrációkat nem tartalmaz.
Benedek Elek: Mária. Regény levelekben. A borító illusztrációja Nagy Kálmán munkája. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,[1928],Singer és Wolfner, 157 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, hiányzó elülső szennylappal.
Benedek Elek: Galambok. Elbeszélések fiatal leányoknak. Bp.,[1933],Athenaeum, 114+2 p. Ötödik kiadás. Kiadó illusztrált (Janovits) félvászon-kötés, a kötéstáblák belsején a lapok, és a szennylapok pótoltak, ajándékozási sorokkal de egyébként jó állapotban.