Goda Gertrud: Izsó Miklós szobrászi életútja. Miskolc, 1993, Herman Ottó Múzeum. Kiadói papírborításban, hátulján francia, német és angol nyelvű összegzéssel
Dobrik István - Kákóczki András: Benczúr Gyula (1844-1920) A festőfejedelem és kortársai - Festői rendezés a festészet színpadán. Miskolc, 2007, Dr. Veres László, a Herman Ottó Múzeum igazgatója. Kiadói papírborításban
Borsos Béla: A magyar üvegművesség. Bp., 1974, Műszaki Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, műanyag védőfóliában, a hiányzó papírborító egy részét a borítóra kasírozták, volt könyvtári példány.
Mai Magyar Képzőművészet. Vaja, 1971., Vay Ádám Múzeum. Kiadói papírkötés, két kijáró lappal. Molnár Mátyás (1923-1982) vajai múzeumigazgató gépelt levélével Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére, Molnár Mátyás saját kezű aláírásával, a vajai várkastély fekete-fehér fotójával (6x9 cm), rajta kis sérüléssel.
Nagybánya. Nagybányai festészet a neósok fellépésétől 1944-ig. Szerk.: Jurecskó László, Kishonthy Zsolt. Miskolc, 1992., MissonArt Galéria. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.