Németh Márton: Ampelográfiai album. Alany-, direkt termő és csemegeszőlő-fajták. Bp., 1975, Mezőgazdasági kiadó. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír kötésben.
Wagner János: Magyarország gyomnövényei. Írta és a színes táblákat festette - -. Kiadja Darányi Ignác m. kir. földmívelésügyi miniszter. Bp., 1908., Pallas Rt., 384 p.+12 t. Szövegközti fekete-fehér képekkel, színes képtáblákkal gazdagon illusztrált. Átkötött modern műbőr-kötésben, javított, kissé hiányos címlappal, kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.
Das Kochbuch aus Bremen. Gesammelt, aufgeschrieben und ausprobiert von Dorothee von Hellermann und Marita Kloos. Münster, 1976., Wolfgang Hölker. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
Fornády Elemér: A borkezelés mestersége. Gyakorlati borgazdaság. Bp.,1948, Budapesti Szállodások és Vendéglősök Ipartestülete, 528 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Dr. Herczegh Sándorné - Dr. Leisen Erzsébet: Paprika a konyhában I. rész. Bp., é.n. Gergely István. Kiadói papírkötés, kissé kopottas, gyűrött állapotban.