4 db Erdély történelmével kapcsolatos könyv: Forrai: Népi írábeliség a bukovinai székelyeknél, Erdélyi Múzeum, Tank Sándor: Erdélyiek egyetemjárása a középkorban. Erdélyi féniks: Misztótfalusi Kis Miklós öröksége.
Jalsovszky Katalin - Tomsics Emőke: A tegnap világa. Magyarországi városok a századfordulón. Hanák Péter előszavával. Bp., 1992, Officina Nova. Rengeteg korabeli fotóval, új állapotban
Pintér Zoltán: Íme az ember! Az emberiség képes kultúrtörténete. Kisújszállás, 2002., Szalay Könyvkiadó, Zugor Zoltán illusztrálta, gazdag képanyaggal, kartonált papírkötésben
Sortüzek. 1956. Lakitelek, 1993, Antológia. Kiadói papírkötés. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével, két saját kézzel írt jegyzetlapjával.
Éva Kovács - Zsuzsa Lovag: The Hungarian Crown and Other Regalia. Bp., 1980, Corvina. Kiadói kartonált papírkötés védőborítóval. Angol nyelvű szövegek.
Baji Etelka-Csorba László: Kastélyok és mágnások. Az arisztokrácia világa a századvégi Magyarországon. Bp., 1994, Hg és Tsa. Kiadói kartonált papírkötés
Rákóczi album. II. Rákóczi Ferenc és kurucai. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp.,é.n.,Hornyánszky. Számos illusztrációval. Kiadói dombornyomott, aranyozott egészvászon kötés kissé kopott